Bola som na strane satana

V dnešnom svete je veľmi rozšírený pojem "satanizmus". Veľa mladých ľudí fascinuje táto filozofia a štýl života s heslom: "rob čo chceš!" Voľný život propagujúci anarchiu a voľný sex im ponúka falošnú slobodu. No v skutočnosti je to veľmi rafinovaná namotávka od zlého, ktorý sa za tieto veci dokonale skrýva. Ja som to nevedela. Moja nevedomosť mi spôsobila v živote veľké problémy, ktorých som sa zbavovala dosť dlhou a bolestnou cestou. Volám sa Mary, mám 18 rokov. Vyrastala som v kresťanskej rodine. Moja mama je veľmi veriaca (katolíčka) aj keď tak trochu príliš ortodoxne. A práve toto ma v živote hrozne deptalo. Hľadala som odpovede na mnohé otázky čo sa týkajú viery na ktoré mi proste nevedela a ani nechcela odpovedať.

Na strednej škole moja viera akosi padla a celé to chodenie do kostola a modlenie sa mi pripadalo absolútne trápne a pokrytecké. Celá viera sa mi absolútne sprotivila. Keďže študujem na umeleckej škole, chcela som hviezdiť vo svojom odbore. Môj talent sa mi nezdal až taký výnimočný a hrozne som sa podceňovala. Jeden môj konkurent mi začal veľmi prekážať a už neviem odkiaľ som sa dozvedela o pôsobení kliatby, rozhodla som sa, že ho odstránim týmto spôsobom. Už si nepamätám ako som to urobila, no viem, že som sa vtedy zasväcovala zlému duchu, lebo to bola podmienka aby kliatba pôsobila. Bola som potom ešte zúrivejšia a nenávisť vo mne rástla. Už mi nestačilo byť len najlepšia v škole, chcela som získať nadprirodzenú moc. Stretla som pár ľudí, ktorí sa vyznali v okultizme. Na konci šk. roka k nám prišiel Anton Solčiansky a mal prednášku o zlom duchu a exorcizme. Zaujala ma hlavne časť, kde spomenul, že satan dáv a ľuďom moc, keď sa mu zasvätia. Rozhodla som skúsiť toto. Na nete a cez rôzne knižky som sa dozvedela o fungovaní satana vo svete, jeho stratégiach a hlavne ma to utvrdilo v tom, že naozaj existuje. Vrhla som sa do zháňania informácií o mágií a skúšala som rôzne okultné praktiky.

Boh však všetko vedel- nenechal ma v tmách. Rozhodla som sa ísť s kamarátkou na púť radosti do Vysokej nad Uhom. Tam sa stal taký menší obrat v mojom živote. Bola som na modlitbe oslobodenia (doteraz nechápem ako ma tam dostala) a na mesiac ma to zmenilo. Po mesiaci som však opäť padla do toho čo som predtým robila.

Opäť som sa vrátila k starému životu, no bolo to ešte horšie. Proste som sa začala "modliť" k tomuto démonovi a k satanovi. Vzývala som ich a občas sa pri tom diali hrôzostrašné veci.

Zakaždým keď som sa dostala do kontaktu s ľuďmi "patriacimi Bohu" bola som nervózna, pociťovala som strach a nevedela som prečo. Nenávidela som kostol, nenávidela kríž a Písmo a chcela som to zničiť. Vnímala som, že čím som horšia, čím horšie veci robím, tým sa cítim mocnejšia. A naozaj to tak bolo. Čím viac a horších skutkov som urobila, tým som mala väčšie "poznanie" a energiu. Vnímala som ako keby nejaké "povely" od tej bytosti, ktorá bola so mnou a naozaj som konala to čo chcel. Ale boli aj také povely ako "zabi" a "obetuj" no to som nedokázala. Vnímala som ako zlý strašne túži po krvi, po utrpení. Už som nevládala vzdorovať toľkej nenávisti. Absolútne všetko mi bolo jedno. Strašne som sa rúhala až som sa čudovala, že Boh nezasiahne. No on bol trpezlivý... Po troch mesiacoch tápania a pár pokusoch o samovraždu znovu zasiahol... Prišla ďalšia púť rado sti.

Na adorácií pred sviatosťou som si pri texte piesne "Ja nemám dosť slov opísať cenu, ktorú Ťa môj hriech stál..." uvedomila, čo pre mňa Pán urobil, keď zomrel na kríži. Stal sa kliatbou za MŇA! (Gal 3,13) Za mňa, ktorá som ho zradila tým najhorším spôsobom!

Zistila som akú obrovskú moc má chváliť Pána, tancovať a spievať na jeho oslavu! Obrovská sila, ktorá sa nedá ani opísať. Prvý krát som sa cítila absolútne, ale absolútne slobodná. Bez akýchkoľvek pochybností o tom komu patrím... Po návrate domov som spálila všetky okultné veci a knihy. Myslela som si, že sa všetko zlé skončilo, no zlý útočil ďalej. Raz som zvíťazila, inokedy som sa vzdala... Boli aj ťažké chvíle a ešte občas sú... Niektoré dni som proste nevládala chváliť, ale vždy keď to príde sa snažím čo najrýchlejšie vstať (Je to dosť ťažké). On nie je Pán, ktorý by akceptoval moje kompromisy. On je Pán žiarlivý, ktorý tresce neprávosti. (Ex 20,5) (Jak4,5)On je Pán milujúci (Jer 31,3) (Jn 3,20), ktorý nás nikdy neopustí! Nie ako satan, ktorý ma deptal, ktorý ma chcel zničiť. Satan je absolútne deštruktívna sila preniknutá zlom. On nás z duše nenávidí! On je otec lži a klamár (Jn 8,44), ktorý nič nedodrží . Áno, dá ti moc, ale tá moc ťa zničí! Pán je predsa ďaleko mocnejší ako nejaký padlý anjel!

Vyhoď všetky predstavy o svojom živote. Tvoje predstavy nemusia byť aj Jeho prestavy! A keď to urobíš, hoci je to ťažké, nemusíš sa báť, že zostaneš nenaplnený. Nemusíš sa báť, pretože On má pre teba pripravené niečo lepšie. Má s tebou veľké plány, ktoré si nedokážeš ani len predstaviť. Stačí len otvoriť svoje srdce a darovať sa mu bez kompromisov! On sa o teba nebude s niekym deliť. On ťa chce celého! Nechce len tvoju ruku alebo nohu. Chce tvoje srdce, hlbiny tvojej duše, chce tvoje telo... Chce tvoje starosti a pády. Chce ich zobrať na seba a zahojiť tvoje zranené srdce... Chce ťa so všetkým čo príde.

Povieš mu svoje áno? On ťa nezradí! On je verný Boh!(1Kor 1,9) Necítiš to? Ak nie, pros ho aby sa ťa dotkol. Pros ho aby ťa celého prenikol... Aby ťa prenikol až do špiku kostí. Aby si mu s bázňou a chvením úprimne chcel povedať "Si môj Pán!" Aby ťa pri mene Ježiš zaplavila neopísateľná radosť. Aby si ho videl všade, v každom stvorenom strome a kvete, v oblohe a vtákoch, čo spievajú na jeho slávu... On Ti toto všetko posiela aby sa ti pripomenul (Ž 8,4-7).

Hovorí: "Milujem ťa!" Povieš mu svoje áno?

Svedectvá