Uzdravujúci dotyk Boha

Vždy som si myslela, že pre svoju vieru zázraky nepotrebujem. Nikdy som sa nimi nezaoberala ani som po nich nepátrala. Ak však budeme charakterizovať zázrak ako tajomný a rozumom neobsiahnuteľný dotyk Boha, tak potom tento dotyk významne zasiahol do môjho života. Zámerne sa vyhýbam slovu zázrak, pripadá mi to príliš trúfalé.

Jedna konkrétna udalosť, ktorú popíšem, by s dala nazvať uzdravujúcim dotykom Božej sily. Nebudem rozoberať zoširoka zďaleka súvisiace záležitosti. Jednoducho mi lekár našiel cystu na vaječníku veľkých rozmerov. Hneď ma informoval, že som prišla v pravý čas a že operácia ma neminie. Len ešte musí spraviť rôzne testy a potom sa dohodneme ako budeme postupovať ďalej. Mala som prísť cca o 2 týždne, keď budú výsledky. Našťastie výsledky boli negatívne, ale na operáciu som sa mala aj tak nachystať. Poprosila som lekára, že či sa nedá vyskúšať nejaká liečba liekmi, injekciami alebo niečo podobne. Pretože absolvovať operáciu som vôbec nechcela ani len pripustiť. Bála som sa, aké to bude mať dôsledky. A proste, kto má rád nemocnice a celý proces okolo toho, zvlášť keď ide o dosť citlivú a chúlostivú záležitosť? Lekár mi povedal, že vzhľadom na všetky negatívne výsledky, injekcie môžeme vyskúšať, ale nič mi nesľubuje, pretože je to veľký nález.
Tak som začala chodiť na injekcie. Po ceste som sa pravidelne zastavila v kostole a prosila som o to, nech „tá sprostá cysta zmizne“, že nechcem ísť na operáciu, že sa bojím. Okrem toho, som sa veľmi intenzívne začala modliť k sv. Gerardovi – patrónovi matiek a materstva. Život tohto svätca bol pretkaný zázrakmi, ktoré počas svojho života spôsobil.
Jednoducho som zverila všetko do Božích rúk prostredníctvom tohto svätca. Keď som išla na ďalšie vyšetrenie po absolvovaní injekcií, tak som ešte v čakárni dočítavala jeho životopis a znovu sa k nemu utiekala, že nemôže dopustiť tú operáciu. Možno to znie detinsky a naivne, ale v tej chvíli som dokonca aj v čakárni mala zopäté ruky a prosila Gerarda nech s tým niečo urobí.
Výsledok toho všetkého? Lekár mi povedal, že operácia sa nekoná, všetko je ok, po cyste ani stopy....Nesmiem zabudnúť ešte na jednu vec. Počas celého tohto procesu som sa zúčastnila modlitieb za uzdravenie a oslobodenie, pristúpila som aj k spovedi. Zverila som sa Bohu. Po tejto osobnej skúsenosti viem jedno, na to aby mohlo byť liečené a vyliečené telo, musí byť predovšetkým liečená a uzdravená duša. Som len na začiatku, tak ako mnohí iní. Môj príbeh chce byť povzbudením, že cesta s Kristom je tá najlepšia, ktorú si môžeme vybrať.

Svedectvá