“Choď domov, k svojim a zvestuj im, aké veľké veci ti urobil Pán a ako sa nad tebou zľutoval.” (Mk 5:19)

Požehnaný deň. Chcem sa podeliť o skúsenosť s Pánom. Toto svedectvo je z modlitieb za vnutorné uzdravenie, ktoré boli 15.1.2011. Nemala som v úmysle písať toto svedectvo, ale keďže som na konci týchto modlitieb dostala na papieriku citát, ktorý ma k tomu nabádal, nemohla som inak. Takže začnem práve citátom, ktorý som dostala:

“Choď domov, k svojim a zvestuj im, aké veľké veci ti urobil Pán a ako sa nad tebou zľutoval.” (Mk 5:19)

Bolo to počas adorácie s odprosovaním a vzývaním Ducha Svätého, kde sme si aj obnovili krstné sľuby a zriekali sa rôznych vecí. Kňaz, ktorý viedol adoráciu sa potom začal modliť za uzdravenie tela, kde postupne vymenovával časti tela, ktoré chceme uzdraviť, ale tiež odprosoval Boha, ak sme spáchali hriech. Napríklad ak prosil za uzdravenie očí, zároveň odprosoval, keď sme spáchali nejaký hriech očami, a prosili sme tiež, aby si ten hriech Pán vzal. Takto prešiel všetky časti tela, aj vnútro. No a teraz k tomu môjmu citátu, čo som dostala ako Slovo, hlavne druhá čast tohto citátu z Písma – “AKO SA NAD TEBOU ZĽUTOVAL.”
Keď sa začal modliť za ruky, či už za uzdravenie, alebo odprosovať za to, čo naše ruky vykonali prebleslo mi hlavou, aké hriechy som ja vykonala. Modlil sa v znení, že nech Duch Svätý uzdraví naše ruky, ak má niekto niečo z rukami, ale tiež nech si Pán vezme naše hriechy spáchané rukami a odpustí nám ich. A potom dodal niečo také, (nepamatám si to presne), že nech Ducha Svätého cítime v prednej časti ramien, a to bolo to, čo som cítila. Najprv mi prebleslo čo všetko hrozné som rukami vykonala cez môj hriech nečistoty až po facku mame atd…Potom som cítila také zimomriavky a pritom som sa triasla. Bolo to len chvíľku, ale naozaj som v tedy vnímala ako je Boh pri mne a odpúšťa mi. Potom ten kňaz chodil pomedzi nás aj so Sviatosťou oltárnou, aby sme sa pozreli na Ježiša a ako odšiel od nasej lavice prišlo mi to tak ľúto, že som sa rozplakala. Prvý krát som asi vnímala niečo také, ako ľútosť nad tým, čo som spravila, ale zároveň odpúšťajúceho Boha :)
Aj keď sa cítim vo veľa veciach veľmi slabá a ešte hriešnejšia, a myslím, že veľa vecí od Pána si nezaslúžim, ďakujem mu za tento zážitok s ním. Pán sa nado mňou zľutoval a odpustil mi, a ja nemôžem o tom mlčat :)
ErikaSvedectvá